CV van Olivier Chastel

Geboren in Luik op 22 november 1964

1. POLITIEKE MANDATEN

– 1988 – 1993 : Plaatsvervangend gemeenteraadslid in Charleroi
– sinds 1993 : Gemeenteraadslid in Charleroi
– december 2006 – mei 2007 : 1ste schepen in Charleroi (Economische zaken, werkgelegenheid, markten, handel en sociale economie).
– 1991 – 1995 : Opvolger van Daniel DUCARME (Kamer – Arrondissement Charleroi)
– 1995 – 1998 : 1ste opvolger van Etienne KNOOPS (Waals Parlement – Arrondissement Charleroi)
– 1998 – 1999 : Volksvertegenwoordiger Waals Gewest en Franse Gemeenschap (Arrondissement Charleroi)
– 1999 – juni 2003 : Federaal parlementslid (Arrondissement Charleroi – Thuin)
– juni 2003 – februari 2004 : Federaal parlementslid (provincie Henegouwen) Ondervoorzitter van de Kamer van Volksvertegenwoordigers
– februari 2004 – juli 2004 : Minister voor de Kunsten, Letteren en Media in de Franse Gemeenschapsregering Wallonie-Bruxelles
– juli 2004 – maart 2008 : Federaal parlementslid (provincie Henegouwen) Ondervoorzitter van de Kamer van Volksvertegenwoordigers Commissie : Infrastructuur, Communicatie en Overheidsbedrijven
– maart 2008 : Staatssecretaris voor Europese zaken
– februari 2011 – december 2011 : Minister van Ontwikkelingssamenwerking, belast met Europese zaken
– sinds december 2011: Minister van Begroting en Administratieve vereenvoudiging
– sinds oktober 2014 : Federaal Volksvertegenwoordiger

2. FUNCTIES BINNEN DE MOUVEMENT RÉFORMATEUR

– 1989 – 1994 :Voorzitter van de lokale afdeling van de PRL van Charleroi – Oost
– 1992 – 1994 : Politiek secretaris van de gemeentelijke afdeling van de PRL in Charleroi
– sinds 1990 : Lid van het Bureau van de PRL-afdeling van het arrondissement Charleroi
– 1990 – 2002 : Lid van het Nationaal Bureau van de PRL
– 2000 – 2002 : Voorzitter van de PRL-afdeling Charleroi-Thuin
– 2001 – 2002 : Voorzitter van de PRL-afdeling Charleroi
– 2002 – 2004 : Politiek secretaris van de MR-federatie Henegouwen
– sinds 2002 : Lid van de Raad van de Mouvement Réformateur
– sinds november 2004 : Voorzitter van de MR-federatie Henegouwen

3. LIBERALE JONGERENORGANISATIES

– 1992-2008 : Lid van de Raad van Bestuur van de C.O.J.L. (Confédération des Organisations de Jeunesse Libérale)
– 1991-2008 : Lid van de Raad van Bestuur van Delipro Jeunesse
– 1989 – 1995 : Voorzitter van de sectie J.R.L. van Charleroi
– 1992 – 1995 : Lid van het Nationaal Bureau van de J.R.L.
– 1990 – 1997 : Nationaal ondervoorzitter van de Jeunes Mutualistes Libéraux (J.M.L.)
– 1997 – 2000 : Nationaal voorzitter van de Jeunes Mutualistes Libéraux (J.M.L.)
– 2004-2008 : Voorzitter van Delipro Jeunesse

4. ONDERSCHEIDINGEN IN NATIONALE ORDEN

– sinds juni 2007 : Ridder in de Leopoldsorde (K.B. van 05-06-2007)
– sinds juni 2008 : Ridder in de Orde van het Kruis van Terra Mariana van de Republiek Estland
– sinds Juni 2010 : Commandeur in de Orde van Leopold II
– sinds september 2011: Commandeurskruis met Ster in de Orde van Verdienste van de Republiek Hongarije
– sinds september 2011: Grootkruis Commandeur in de Orde van Burgerlijke Verdiensten van het Koninkrijk Spanje